Čak tri FOI-jeva tima u finalu natjecanja Software StartUp Academy!

Objavljeno: 26.04.2016

Ponosimo se rezultatom naših studenata na natjecanju Software StartUp Academy! U finalu ovogodišnjeg StartUp Academy programa, od ukupno sedam timova finalista, iza čak tri tima stoje upravo FOI-jevi studenti!

U okviru Software StartUp Academy programa, koji provodi Microsoft Hrvatska, odabrano je sedam timova finalista koji će imati priliku predstaviti svoje poduzetničke ideje na konferenciji WinDays što će  ove godine biti održana od 26. do 29. travnja u Poreču. Finalisti će imati priliku predstaviti vlastite ideje pred stručnim žirijem i izboriti se za nagradu od 40.000 kuna. Sedam timova koji su ušli u finale natjecanja su: Canelio, Juvo – Home Friend, OninO, Palester, PinList, Vjenčanje.online i Serene.li.

OninO, PinList i Serene.li čine tri tima FOI-jevih studenata, a u nastavku donosimo kratke opise njihovih projekata.

OninO – Aplikacija OninO je platforma za ad-hoc komunikaciju na lokalnom području kojoj je cilj povezati ljude u svakom trenutku i na svakom mjestu. Temeljna funkcionalnost joj je (anonimna) komunikacija i razmjena datoteka s korisnicima na lokalnom području – okolini, a može funkcionirati i bez pristupa internetu te ne zahtijeva registraciju. Primjena aplikacije je vrlo široka, a korisnici je mogu koristiti u barovima, na fakultetu, u studentskom domu, na stadionima, javnim mjestima ili u vlastitom domu za jednostavan prijenos datoteka i komunikaciju s drugim korisnicima u užoj i široj okolini.

OninO tim: Igor Čoklo, Hrvoje Hrvoić, Nino Cerovec, Iva Grašić, Tomislav Turek

PinList – Brza, intuitivna i sigurna platforma za lokacijsko praćenje u realnom vremenu uz minimalnu potrošnju resursa i maksimalnu kontrolu privatnosti. Pruža mogućnost virtualnog praćenja lokacije ili  objekta ili osobe od interesa za korisnika. Mogućnosti korištenja ovakve platforme su brojne,  a jedna od njih je korištenje PinLista kao sustava za potporu dostavnih službi.

PinList tim: David Ante Macan, Dragana Mlikota, Mario Novoselec, Denis Pavlović

Serene.li - Platforma koja pospješuje komunikaciju između dizajnera i klijenta uz pomoć inovativnog koncepta “kutije” koja iz izvornih datoteka poput .PSD, .SVG, .AI i .PNG, pomoću pametnog algoritma za smanjivanje i dodavanje vodenog žiga na slike, kreira pregledne stranice u svega par klikova mišem. Na preglednim stranicama klijent može vidjeti napredak prema traženom proizvodu te u par klikova dodati zabilježiti svoje zahtjeve na sliku. Serene automatizira repetitivne procese kako bi se dizajneri prilikom izrade proizvoda mogli posvetiti onome što vole – dizajnu.

Serene tim: Igor Rinkovec, Lovro Predovan

Čestitamo našim studentima na ovom značajnom uspjehu te im želimo puno sreće u daljnjem nastavku natjecanja!