CodeAcross & OpenDataDay

Objavljeno: 10.03.2016

U Zagrebu je od 4. do 6. ožujka 2016. godine održan vikend građanskih inovacija pod nazivom „CodeAcross & OpenDataDay“. Dekan Fakulteta organizacije i informatike prof. dr. sc. Neven Vrček tom je prigodom predstavio razvoj karijere informatičara i način na koji FOI brine o razvoju karijere svojih studenata tijekom i nakon studija.

CodeAcross & OpenDataDay je vikend građanskih inovacija koji se od 4. do 6. ožujka događa istovremeno u mnogo gradova diljem svijeta te je isto tako održan prošlog vikenda u Zagrebu. Tog vikenda, točnije u petak 4. ožujka obilježen je i internacionalni Dan otvorenih podataka. U petak 4. ožujka održana je Konferencija na kojoj je kao panelist sudjelovao dekan Fakulteta organizacije i informatike prof. dr. sc. Neven Vrček. Tom je prigodom predstavio razvoj karijere informatičara i način na koji FOI brine za razvoj karijere svojih studenata tijekom i nakon studija kroz startup@foi, sustav podrške studentskim poduzećima te projekt Studentske prakse koji se aktivno provodi na Fakultetu.

Cijeli intervju dekana Fakulteta možete pogledati u nastavku: