Natječaji za stipendije za jednosemestralnu razmjenu u zimskom semestru ak. god. 2016./2017.

Objavljeno: 04.03.2016

Sveučilište u Zagrebu objavilo je Natječaje za stipendije za jednosemestralnu studentsku razmjenu u ak. god. 2016./2017. u okviru bilateralne međusveučilišne razmjene na tri partnerska sveučilišta.

Sveučilište Hanyang (Južna Koreja)

Prijaviti se mogu redovni studenti preddiplomskih ili diplomskih studija Sveučilišta u Zagrebu, sa odslušana dva semestra, vrlo dobrim uspjehom u studiju i znanjem engleskog jezika.

Prijave se odnose na razmjenu u zimskom semestru ak. godine 2016./2017.

Krajnji rok prijave je 1. travnja 2016. (datum primitka dokumentacije)

Broj stipendija: 1

Što stipendija pokriva? Stipendija uključuje oslobođenje od plaćanja školarine na Sveučilištu Hanyang za vrijeme studijskog boravka, pomoć pri pronalaženju studentskog smještaja od strane Sveučilišta Hanyang, mjesečnu potporu Sveučilišta u Zagrebu od 3000 kn te refundaciju za putne troškove u iznosu do 5000 kn.

Više informacija i cjelokupni tekst Natječaja dostupni su ovdje.

City University of Hong Kong (jedno od prvih 100 Sveučilišta na svijetu)

Prijaviti se mogu redovni studenti preddiplomskih studija Sveučilišta u Zagrebu sa odslušana minimalno dva semestra, dobrim uspjehom u studiju i znanjem engleskog jezika.

Krajnji rok prijave je 1. travnja 2016. (datum primitka dokumentacije)

Što stipendija uključuje? Stipendija uključuje oslobođenje od plaćanja školarine na City University of Hong Kong za vrijeme studijskog boravka, pomoć pri pronalaženju studentskog smještaja od strane City University of Hong Kong, mjesečnu potporu Sveučilišta u Zagrebu u iznosu od 3000 kn re refundaciju putnih troškova u iznosu do 5000 kn.

Broj stipendija: 1

Više informacija i cjelokupni tekst Natječaja dostupni su ovdje.

Sveučilište Sankt Petersburg (Ruska Federacija)

Prijaviti se mogu redovni studenti Sveučilišta u Zagrebu preddiplomskog ili diplomskog studija s dobrim uspjehom u studiju i znanjem ruskog jezika koje dokazuju odgovarajućom potvrdom.

Prijave se odnose na razmjenu u zimskom semestru ak. godine 2016./2017.

Krajnji rok prijave je do 1. travnja 2016. (datum primitka dokumentacije)

Što stipendija uključuje? Sveučilište u Sankt Petersburgu studente će osloboditi plaćanja školarine. Sveučilište u Zagrebu stipendistima će dodjeljivati mjesečnu potporu od 3000 kn.

Broj stipendija: 2