Otvorene su prijave na Voogle Startup Battle 2016

Objavljeno: 11.02.2016

Voogle Startup Battle 2016 je natjecanje za najbolju poduzetničku ideju koja može biti u fazi koncepta, razvoja, MVP-a (Minimum Viable Product) ili komercijalizacije. Natjecanje organiziraju Tehnološki park Varaždin, Startup@foi, program podrške za studentska poduzeća Centra za podršku studentima i razvoj karijera Fakulteta organizacije i informatike i Voogle Idea Accelerator. Rok za prijavu je 23. veljače 2016. godine.

Događaj se odvija u sklopu međunarodne poslovne konferencije Voogle conference 2016, a održat će se u 15.3. u HNK Varaždin. Prošlogodišnji Voogle Conference u Varaždinu je okupio čak 230 sudionika iz 9 zemalja EU, a ove godine sudjelovat će i stručnjaci iz SAD. Prijaviti se mogu mali i srednji poduzetnici, ali i pojedinci te (studentski) timovi, a samo sudjelovanje nosi mnoštvo mogućnosti.

Što nosi sudjelovanje na Voogle Startup Battle 2016?

• Sudjelovanje na pripremnim radionicama za pitch, u vodstvu Tehnološkog parka Varaždin, startup@foi mentora, i stručnjaka iz Voogle Idea Acceleratora
  • Prilika za prezentacijom pred evaluacijskom komisijom sastavljenom od uspješnih biznismena i investitora
  • Poslovno umrežavanje, uključujući internacionalne poslovne kontakte
  • Povećanje vidljivosti – vodeći mediji na lokalnoj i nacionalnoj razini izvještavat će o finalistima i pobjednicima
  • Usvajanje novih znanja i vještina unutar poduzetništva
  • Mogućnost da upravo vaša poduzetnička ideja postane "Voogle startup of the year 2016"

Nagrade za pobjedike

• Tehnološki park Varaždin omogućuje jednu financijsku naknadu za sudjelovanje u trodnevnoj radionici „Fast track to Chicagoland (FT2C)“ i
  • 3 mjeseca besplatnog poslovnog prostora (do 20m2)
  • Voogle Idea Accelerator omogućuje četverosatno mentoriranje od strane tvtrki po tvom izboru (maksimalno 2 sata po tvrtki)
  • Geek design Ltd donosi „Voogle startup of the year“ trofej
  • Više vrijednih nagrada biti će najavljeno do 18. veljače!

Kako se prijaviti?

Kako bi sudjelovali, potrebno je pripremiti trominutni pitch, odnosno prezentaciju na engleskom jeziku, sa ili bez PPT prezentacije, koju ćete izvoditi pred evaluacijskom komisijom. Pri tom je važan fokus na pet ključnih elemenata: inovacija (20%), tržišni potencijal (20%), poslovni model (20%), poslovni tim (20%), elaboracija projekta (20%) i realizacija ideje (20%). Ključni elementi su ujedno i evaluacijski kriteriji, a nakon same prezentacije imate 6 minuta za Q&A s komisijom.

Prijavni obrazac i detaljne informacije o prijavi dostupni su ovdje.

Nemojte propustiti ovu odličnu priliku za širenje riječi o vašim poduzetničkim pothvatima te za umrežavanje i učenje novih vještina unutar poduzetništva.
Svim sudionicima želimo mnogo uspjeha!