Otvoreni pristup

Opis

Academic Publishing Platforms (APP) je projekt namijenjen prijenosu i posredovanju znanja.  APP razvija Prague Development Center (PRADEC). Ideja APPlatforms je na jednom mjestu omogućiti pristup različitim znanstvenim časopisima, nacionalnim i međunarodnim, s područja društvenih znanosti i tehnologije.

Opis

DOAB je mrežni katalog koji indeksira i omogućuje pristup recenziranim knjigama u otvorenom pristupu.

Opis

e-Knjižnica je arhiva knjiga i časopisa, dostupnih za čitanje u elektroničkom formatu svim članovima obrazovne, akademske i istraživačke zajednice - učenicima, nastavnicima, studentima, profesorima i znanstvenicima.

Opis

Ciljevi ove e-knjižnice su omogućavanje mrežne pristupačnosti i dugoročno očuvanje znanstvenih časopisa tiskanih u Srbiji, razmjena podataka iz matematike i srodnih područja.

Opis

Hrvatski arhiv weba Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu zbirka je sadržaja preuzetih s weba. Namijenjen je preuzimanju i trajnom čuvanju publikacija s weba kao dijela hrvatske kulturne baštine. Arhivirani sadržaji mogu se pretraživati preko naslova, URL-a, ključnih riječi i predmetnih područja.