4. Dan međunarodne suradnje na Fakultetu organizacije i informatike

U srijedu, 20. travnja 2011. održat će se Dan međunarodne suradnje na Fakultetu organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu.

Dan međunarodne suradnje na FOI-u održava se već četvrti puta, a svrha mu je informiranje studenata, nastavnika i istraživača o programima mobilnosti koji im stoje na raspolaganju, kao i o mogućnostima projektne suradnje na međunarodnoj razini.

Program je strukturiran u četiri dijela. Prvi dio posvećen je studentima, osobito onima završnih godina studija, koji će imati prilike saznati više o mogućnostima obavljanja stručne prakse u inozemstvu, za koju u posljednje vrijeme postoji sve veći interes. O Erasmus stručnoj praksi govorit će gđa Renata Hranjec iz Ureda za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu, a predstavnici studentske organizacije AIESEC Varaždin predstavit će AISEC stažiranje u inozemstvu.

Drugi dio posvećen je međunarodnoj projektnoj suradnji. Sudjelovanje FOI-a u međunarodnim projektima predstavit će Amir Spahić, voditelj Centra za međunarodne projekte Fakulteta organizacije i informatike. Prof.dr.sc. Marko Tadić s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu prezentirat će uspješan projekt u okviru Programa podrške politikama za primjenu informacijskih i komunikacijskih tehnologija (CIP ICT-PSP) – Let’sMT!. Nakon toga će gđa Renata Hranjec iz Ureda za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu upoznati nastavnike i istraživače s mogućnostima za mobilnost u okviru Programa za cjeloživotno učenje. Studentima, ali i nastavnicima, zanimljive su i stipendije Njemačke službe za razmjenu studenata i nastavnika (DAAD), najveće zaklade te vrste u svijetu. Prezentaciju o DAAD stipendijama održat će dr. Jens Kolata, gostujući profesor na Filozofskom fakultetu.

Na kraju će studenti i njihovi voditelji na FOI-u prezentirati svoja iskustva stečena tijekom prošle i u ovoj akademskoj godini na međunarodnim razmjenama i natjecanjima, a osobito ističemo da ćemo čuti i iskustva s Erasmus intenzivnog programa (E-Discovery seminar u Amsterdamu) na kojem je po prvi puta sudjelovala hrvatska visokoškolska ustanova.

Srdačno Vas pozivamo!

Više informacija o programu 4. Dana međunarodne suradnje