Nokia snimila video o aplikaciji asistenata FOI-a

Nakon što je aplikacija Remoter, koju su razvila dvojica asistenata s Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, Zlatko Stapić i Boris Tomaš, na Nokia Trgovini u studenome 2011. prešla brojku od milijun preuzimanja, Nokia je tome posvetila veliku pažnju i o autorima odlučila snimiti film. FOI je prva akademska ustanova u kojoj se razvila mobilna aplikacija koja ima preko milijun preuzimanja u 203 zemlje svijeta.

Na FOI-u je ovih dana sniman kratak dokumentarni film u režiji videostudija iz Velike Britanije, koji  je angažirao Qt marketinški tim u Nokiji iz Finske. Video će biti dio serije kratkih filmova o današnjim najboljim developerima, start-up poduzećima i brendovima diljem svijeta. Prikazat će rast i razvoj aplikacije, kao i njenu primjenu, ali naglasak će biti na pričama autora same aplikacije, Zlatka Stapića i Borisa Tomaša, asistentima na FOI-u, koji su postigli izniman uspjeh.

Nokia1

Aplikacija Remoter izrađena je početkom 2011. i odmah je postala hit na Nokia Trgovini jer je u samo 20 dana od postavljanja preuzeta više od 75 tisuća puta. Remoter nudi mogućnost daljinskog upravljanja osobnim računalom putem virtualne tipkovnice i sučelja osjetljivog na dodir, a može se koristiti za različite namjene, primjerice za upravljanje prezentacijama ili audio- i videosadržajima.

Nokia2

Iako su znali da je aplikacija korisna i kvalitetno izrađena, Zlatko Stapić i Boris Tomaš priznaju kako nisu očekivali ovoliki uspjeh. Aplikacija je skinuta u više od 203 zemlje te su se čak na YouTubeu pojavile instrukcije kako je koristiti. Njihova vizija te stručna potpora Nokijina tima doveli su do ovog globalnog uspjeha. U budućnosti planiraju u projekt uključiti studente i ostale developere kojima će biti pružena prilika da funkcionalnosti koje razviju za Remoter ponude na Nokia Trgovini kao In-App kupovinu.

Čestitamo Borisu i Zlatku!

NOkia3