1. promocija preddiplomskog studija EP

Varaždin, 16. ožujka 2012. – U Hrvatskom narodnom kazalištu svečano su uručene diplome prvostupnicima prvog zajedničkog preddiplomskog studija „Ekonomika poduzetništva“, kojeg zajedno izvode Fakultet organizacije i informatike i Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

S obzirom na činjenicu da je Fakultet organizacije i informatike nositelj dopusnice studija, diploma zajedničkog studija „Ekonomike poduzetništva“ priznata je svugdje u Europi bez potrebne dodatne nostrifikacije.  Razlog tomu je što je tijekom 2011. godine Fakultet organizacije i informatike uspješno prošao proces reakreditacije studijskih programa, ali i proces vanjskog vrednovanja kvalitete i time je stekao status akreditirane institucije čiji su programi priznati u svim zemljama unutar granica Europske unije. „Fakultetu organizacije i informatike je ta činjenica izuzetno važna, jer smo ulaganjem u kvalitetne programe, nastavu i ostale servise koji su na raspolaganju našim studentima, postigli veće šanse za brzo zapošljavanje i samozapošljavanje naših studenata u Hrvatskoj, ali i u zemljama EU.  Iz tog razloga, kada našim studentima uručujemo diplome, sigurni smo da će oni vrlo brzo naći posao i što je važnije, svojim znanjima i kompetencijama bitno doprinijeti svakoj tvrtci ili instituciji gdje će biti zaposleni“, naglasio je dekan FOI-a i voditelj promocije, prof.dr.sc. Vjeran Strahonja u svom govoru studentima.

Studenti „EKONOMIKE PODUZETNIŠTVA“ završetkom ovog preddiplomskog studija stječu ključne kompetencije potrebne za uspješan razvoj i vođenje vlastitog poduzetničkog pothvata i povećanje konkurentske prednosti poduzeća u kojem su zaposleni. Također, polaznici stječu i znanja potrebna za dalje akademsko usavršavanje na diplomskoj, poslijediplomskoj specijalističkoj i/ili doktorskoj razini. Studijski program trogodišnjeg sveučilišnog studija Ekonomike poduzetništva po sadržaju i metodologiji je koncipiran na način da se studentima omogući uspješno stjecanje multidisciplinarnih znanja i suvremenih poduzetničkih i poslovnih vještina nužnih za formuliranje i razvoj vlastitih poduzetničkih ideja i projekata, obiteljskih poduzeća i obrta te drugih tvrtki i poslovnih subjekata.

Zajednički studij „Ekonomike poduzetništva“ temelji se na spoznaji da u Republici Hrvatskoj, a posebice u njezinu sjeverozapadnom dijelu, postoje brojni gospodarski potencijali, čiji razvoj treba biti potpomognut primjerenim poduzetničkim znanjima. U strategiji održivog razvoja hrvatskog gospodarstva, utemeljenog na znanju, Hrvatskoj danas nedostaju obrazovani, iskusni i etični vođe i poduzetnici, te razvijena poduzetnička kultura.  Županije u sjeverozapadnom dijelu Hrvatske poznate po brojnim poslovnim zonama te industrijsko i obrtničkoj tradiciji dobra su niša za poduzetnička znanja. To potvrđuju ambiciozni obrtnici, vlasnici malih i srednjih poduzeća, pa čak i poljoprivrednici koji žele stjecati znanja o poduzetništvu kako bi uspješnije obavljali svoje redovite poslovne aktivnosti.

U HNK-u u Varaždinu 130 studenata je dobilo svoje diplome prvostupnika ekonomije, a veliki broj njih već su pred završetkom diplomskog studija Ekonomike poduzetništva, kojeg izvodi Fakultet organizacije i informatike, Sveučilišta u Zagrebu.

Voditelj promocije bio je prof.dr.sc. Vjeran Strahonja, dekan FOI-a, promotorica je bila prof.dr.sc. Sanda Rašić, prodekanica za nastavu i studente Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, a pomoćnica promotora prof.dr.sc. Ružica Brčić, suvoditeljica preddiplomskog zajedničkog studija „Ekonomika poduzetništva“.

Više informacija o zajedničkom preddiplomskom studiju Ekonomike poduzetništva možete pročitati na web stranicama studija: http://www.foi.unizg.hr/studiji/pds/pdsep/informacije.

Voditeljica preddiplomskog zajedničkog studija „Ekonomika poduzetništva“: prof.dr.sc. Ružica Brčić (ruzica.brcic@foi.hr

Fotografije 1. grupe

Fotografije 2. grupe