FOI CORE ponovno spaja poduzeća i studente!

AIESEC Varaždin ove godine po sedmi puta organizira natjecanje FOI CORE koje će se održati u travnju 2013. godine na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu. FOI CORE predstavlja projekt kojim se na neformalan način poslovni sektor uvodi u sustav obrazovanja.

Suradnjom poduzeća, profesora i studenata stvara se okruženje za razvoj inovativnih i kvalitetnih rješenja koja će osvježiti i modernizirati poslovanje poduzeća. Poduzeća imaju priliku uspostaviti bolju komunikaciju sa studentima organiziranjem interaktivnih IT radionica i natjecanja u rješavanju poslovnih slučajeva aktualnih poslovnih problema. Kroz projekt studenti imaju priliku prezentirati svoja znanja, vještine i kreativnost nadopunjujući svoje praktično obrazovanje.

Prednosti projekta su jačanje ugleda poduzeća kao poželjnog i respektabilnog poslodavca među studentima, prezentacija programa i načina poslovanja, promoviranje mogućnosti razvoja karijera te prikupljanje kreativnih i inovativnih rješenja za aktualne probleme.

Prijave studenata na FOI CORE traju do 10.3. , a sve potrebne informacije mogu se naći na Facebook stranici.

Podsjetimo, AIESEC je najveća studentska organizacija na svijetu koja djeluje u preko 110 zemalja i surađuje s preko 2300 sveučilišta. AIESEC-ova globalna platforma godinama povezuje i potiče volontersku i profesionalnu praksu među 72000 svojih članova te u njima potiče pronalaženje vlastitih poslovnih talenata. AIESEC ne djeluje samo globalno. Lokalni AIESEC odbori rade unutar svojih mjesta (sredina) potičući stvaranje ugodnijih i sretnijih sredina za život.

AIESEC se prvi puta u Hrvatskoj pojavio 1953. godine, kao lokalni odbor u Zagrebu, a od 1961. su se nastavili otvarati lokalni odbori u Osijeku, Rijeci i Splitu. Lokalni odbor u Varaždinu osnovan je tek 1979. godine. AIESEC kroz svoj rad potiče i organizira brojne učeničke i studentske projekte, te tako poziva na suradnju i razvitak ne samo svojih članova, već i svih mladih u lokalnoj zajednici. Neki od važnijih projekta AIESEC-a Varaždin su YEC (Young Entrepreneurs in Croatia), Global Village, Carrer days i FOI CORE.

Studenti se mogu prijaviti za sudjelovanje na FOI CORE-u preko sljedećeg linka:

Više informacija o AIESEC-u možete pronaći na sljedećem linku: