Održan Međunarodni doktorski seminar

U razdoblju od 13. do 15. svibnja 2013. godine održan je Međunarodni doktorski seminar u Dubrovniku, u Centru za poslijediplomske studije Sveučilišta u Zagrebu. Seminar su zajednički organizirali Fakultet organizacije i informatike i Fakultet za znanost o materijalima i tehnologiju u Trnavi, Slovačka.

Međunarodni doktorski seminar održava se tradicionalno već osmu godinu zaredom. Proteklih sedam godina seminar se održavao u mjestu Smolenice, u organizaciji Fakulteta za znanost o materijalima i tehnologiju u Trnavi, Sveučilište u Bratislavi, Slovačka. Ove godine seminar je prvi puta organiziran u partnerstvu visokoobrazovnih ustanova iz dviju zemalja, čime je dobio značajniji međunarodni karakter.

Na seminaru sudjelovalo je 50-ak studenata doktorskih studija iz nekoliko europskih zemalja, a među njima i sljedeći studenti doktorskog studija Fakulteta organizacije i informatike: Ana Ćorić Samardžija, Danijela Markić, Dijana Oreški, Petra Grd, Katarina Pažur, Petra Vondra, Igor Pihir, Zlatko Stapić, Dušan Munđar, Nikola Kadoić, Darko Andročec, Boris Tomaš, Darko Matotek i Zdravko Roško. Student Boris Tomaš za svoj je rad pod nazivom „WiFi Roaming Access Point Optimum Assignment in Urban Multi-sensor Networks“ dobio priznanje za najbolji rad u sekciji Information and Computational Sciences and Applied Information Technology and Automation in Industry II.

U znanstvenom odboru seminara, od strane FOI-a su sudjelovali profesori: prof.dr.sc. Vjeran Strahonja, prof.dr.sc. Diana Šimić, prof.dr.sc. Neven Vrček, prof.dr.sc. Kornelije Rabuzin, prof.dr.sc. Dragutin Kermek, prof.dr.sc. Mirko Maleković i doc.dr.sc. Sandro Gerić, a u organizacijskom odboru prof.dr.sc. Neven Vrček i Katarina Pažur, mag.inf.

Najavljeno je i održavanje međunarodnog doktorskog seminara iduće godine, u gradu Zielona Gora u Poljskoj.

Više o Međunarodnom doktorskom seminaru pročitajte na http://idssmolenice.sk/index.php/article/show/home.