Službeno zatvaranje FOI CORE natjecanja

U četvrtak 29. svibnja 2014. godine na Fakultetu organizacije i informatike održat će se službeno zatvaranje natjecanja FOI CORE-a prilikom kojeg će studenti prezentirati svoja rješenja za poslovne slučajeve zadane od sudionika na projektu.

Prvo poduzeće koje sudjeluje na projektu je Erste&Steiermärkische Bank,  koje je zadalo slučaj vezan za svoju uslugu NetBanking, kako bi se ta usluga poboljšala i približila korisnicima. Drugi slučaj dolazi iz poduzeća DD3D, koje je ponudilo studentima mogućnost rada na marketinškoj promociji jednog svog proizvoda. Zadnji slučaj nam dolazi iz tvrtke koja sudjeluje već drugu godinu zaredom, D Management, koje je ponudilo studentima priliku da izrade mobilnu aplikaciju za turistički prolaz Varaždinom. Zadnji sudionik na projektu je Copy Centar Habulan, koji je kao sponzor projekta ponudio dodatne pogodnosti za studente koji sudjeluju u projektu i nagrade za prva mjesta.

FOI CORE je projekt AIESEC-a Varaždin koji na neformalan način poslovni sektor uvodi u sustav obrazovanja. Poduzeća iz Varaždina i regije dobivaju priliku pristupa raznovrsnim profilima studenata kroz svoje problemske zadatke, a za većinu studenata to je na neki način prvi kontakt s poslovnim svijetom. Studentima se također pruža odlična prilika za predstavljanje i prezentaciju svojih vještina poslodavcima iz navedenih poduzeća. Također, ovo je prilika za studente da iskoriste svoje teoretsko znanje kroz praksu te nauče ponešto o poslovnom svijetu i načinima vlastite prezentacije u poslovnom svijetu. Ovaj projekt nudi obostranu korist - poduzećima kroz rješenje određenih poslovnih zadataka te studentima kroz stjecanje iskustva i osvajanje nagrada za najbolja rješenja.

Kroz suradnju s Fakultetom organizacije i informatike u Varaždinu, ovaj projekt se održava na vrlo visokoj razini već 8 godina. AIESEC Varaždin ovom se prilikom zahvaljuje svim ovogodišnjim partnerima projekta, osobito Fakultetu organizacije i informatike te svim natjecateljima, sudionicima i organizatorima projekta.