Prekid rada informacijskog sustava i servisa

Zbog problema koji je uzrokovao nestanak električne energije u nedjelju navečer 14.9.2014. svi servisi FOI-ja bili su u prekidu u ponedjeljak 15.9. i djelomično u utorak 16.9.

Poštovani,

U nedjelju, 14. rujna 2014. u 20.20 sati došlo je do havarije na trafostanici i nestanka struje te posljedično do većeg kvara na našoj ključnoj informacijskoj infrastrukturi, tako da nisu bili dostupni naši informacijski sustavi i servisi.

Kvar je otklonjen tek danas, 16. rujna, oko 11 sati i svi su bitni servisi uspostavljeni.

S obzirom da su u tijeku ispitni rokovi, upisi, predaje završnih i diplomskih radova, pripreme za konferenciju CECIIS i druge aktivnosti, ova je situacija izazvala probleme studentima, nastavnicima i drugim korisnicima usluga našeg Fakulteta.

Zbog toga mi je žao i svima se ispričavam na neugodnosti.

Svakako želimo izbjeći probleme studentima i stoga se mijenjaju krajnji rokovi za neke aktivnosti:

• Krajnji rok upisa za studente preddiplomskih i diplomskih sveučilišnih studija koji upisuju ponavljanje ili višu godinu studija pomiče se s 19. rujna na 23. rujna 2014.
  • Krajnji rok za predaju završnih radova (i prijave za diplomski studij) studenata preddiplomskih studija koji žele upisati diplomski studij pomiče se s 19. rujna na 22. rujna 2014.
  • Krajnji rok za predaju završnih ili diplomskih radova studenata koji žele završiti studij akademske godine 2013./14. (bez nastavka studija) pomiče se sa 22. rujna na 23. rujna 2014.
  • Rang liste za upis diplomskih studija bit će objavljene 23. rujna 2014.  Upisi na diplomske studije informatike pomiču se s 23. rujna na 25. rujna 2014. (FOI 1, dvorana 1, 9:00), a upis diplomskog studija „Ekonomika poduzetništva“ ostaje prema najavi 24. rujna 2014. (FOI 1, dvorana 1, 9:00).

Ukoliko ima još nekih problema ili posljedica kvara sustava koje u ovom trenutku ne vidimo, molim javite.

S poštovanjem,

Prof.dr.sc. Vjeran Strahonja, dekan