Veleposlanik Japana u Republici Hrvatskoj posjetio FOI

Veleposlanik Japana u Republici Hrvatskoj, Nj.E. g. Keiji Ide, posjetio je Fakultet organizacije i informatike u sklopu posjete Varaždinskoj županiji i gradu Varaždinu.

Japanski veleposlanik posjetio je FOI 5. prosinca 2014., prethodno sastanku sa županijskim i gradskim dužnosnicima. Dočekali su ga prof.dr.sc. Vjeran Strahonja, dekan FOI-ja, doc.dr.sc. Nina Begičević Ređep, prodekanica za financijsko materijalno poslovanje, doc.dr.sc. Zlatko Erjavec, prodekan za nastavu, prof.dr.sc. Blaženka Divjak, redovita profesorica na FOI-ju te Danijel Dadović, mag.inf. ispred Centra za podršku studentima i razvoj karijera.

Na sastanku se upoznalo veleposlanika s Fakultetom, njegovom prošlošću, trenutnim stanjem, ali i planovima za budućnost. Od posebnog interesa bila je tema nastavka suradnje po pitanju programa razmjene za studente Europske Unije, "Vulcanus in Japan" koji omogućuje 30 studenata priliku jednogodišnjeg boravka i stažiranja u Japanu.

S obje strane je istaknuta velika želja za intenziviranjem suradnje dviju zemalja u području znanosti, obrazovanja i poslovne suradnje.