Studentska razmjena u Americi

Pozivamo Vas da se prijavite na natječaj za studentsku razmjenu u Americi u okviru „6th Student’s Symposium: Research Topics on Intercultural learning in the International Context” za troje (3) studenata Stručnog studija PITUP, preddiplomskog ili diplomskog studija informatike i Ekonomike poduzetništa od 10.-19. travnja. 2015. godine (10.-14.4. Orlando) (14.-19.4. Chicago).

Za prijavu su potrebni sljedeći dokumenti na engleskom jeziku:

1.Kratak životopis studenta

2.Motivacijsko pismo

3.Prijepis ocjena

4.Abstrakt vezan uz koncept istraživanja  (max.350 riječi), uključujući  naslov, sažetak teksta, 3-4 ključne riječi

Teme za istraživanja su sljedeće:

• Students Communication in the International Environment with the Support of the Information and Communication Technology
  • Information Fluency and Cultural Diversity
  • Students with Disabilities and the Usage of Information and Communication Technology
  • Computer-mediated Communication and Human Rights
  • Suorganizatori ovog projekta su: Fakultet organizacije i informatike i Studentski zbor Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu te partnerske institucije iz SAD-a: 1. TRIO McNair i Arnold Mitchem Fellowship Program s DePaul University Chicago, IL (UDP); 2. TRIO McNair Program University of Central Florida Orlando,  FL (UCF);  i University of Illinois, Chicago (UIC), IL.

Studenti Fakulteta organizacije i informatike će prezentirati vlastita istraživanja na:

1. McNair Class na UCF- u Orlandu;

2. 6. Studentskom simpoziju „Research Topics on Intercultural learning in the International Context” na UDP u Chicagu te će

3. Pratiti izlaganja u okviru Colloquium organiziranom na Centre for Capacity Building on Minorities with Disabilities /Department for Disabilities and Human Development of UIC, Chicago i na Panel of Expertson International Studies: The Use of Research, Social Interaction, Cultural and Historical Context for Successful Learning

kao dio McNair Graduate Academy u Chicagu, gdje će okupiti i veći broj studenata iz SAD-a.

Program također obuhvaća razgledavanje kulturnih znamenitosti, radne sastanke, posjete i društvena događanja…

Studenti će imati pokrivene troškove smještaja, prehrane, transporta do zračnih luka, leta do SAD-a i kulturnih događanja. Studenti sami snose trošak izdavanja vize za ulaz u SAD te postoji mogućnost da participiraju u manjem dijelu troškova avionske karte.  Na natječaj se mogu javiti svi studenti preddiplomskog i diplomskog studija Informatike i Ekonomike poduzetništa te Stručnog studija Primjena informacijske tehnologije u poslovanju / PITUP.

Kriteriji za odabir će biti kvaliteta predložene teme, prosjek ocjena, poznavanje engleskog jezika i dosadašnje sudjelovanje u volontiranju (ukoliko je volontiranje bilo prisutno).

Prijavu molimo dostaviti osobno ili putem pošte najkasnije do 26. siječnja 2015. (s naznakom „Za natječaj 6. studentski simpozij Orlando - Chicago“) na adresu:

Dekanat Fakulteta organizacije i informatike

Pavlinska 2

42 000 Varaždin

Ukoliko zatrebate pomoć oko formalnog dijela pisanja prijave, slobodno se obratite u Centar za podršku studentima i razvoj karijere na cpsrk@foi.hr. Nepotpune prijave i prijave poslane izvan roka se neće razmatrati.

Za dodatne informacije možete se obratite doc.dr.sc. Violeti Vidaček-Hainš vvidacek@foi.hr ili u Uredu za međunarodnu suradnju.

Iskustva dosadašnjih generacija studenata FOI –u SAD-u možete vidjeti na http://www.foi.unizg.hr/studenti/informacije/zivot/iskustva/razmjena

Logosi trio