„Žene u poduzetništvu“ na FOI-ju

U četvrtak, 12. ožujka 2015. godine, na FOI-ju će se simbolično obilježiti Dan žena kroz organizaciju panel diskusije za promicanje žena u poduzetništvu. Događaj će se održati u Info klubu FOI-ja od 12:00 do 14:00 sati.

Žene u poduzetništvu u velikoj mjeri zaostaju u odnosu na muškarce, ali su postale sve češća tema na raznim znanstvenim skupovima i seminarima diljem svijeta što upućuje na demokratizaciju društva i izjednačavanje muških i ženskih prava. Postoje brojne prepreke s kojima se suočavaju žene u poduzetništvu kao što su financijska sredstva, informacije, tržište i edukacije. Bez obzira na to, žene su sklonije preuzimanju rizika, promišljaju svestranije i realnije te brže koriste suvremena rješenja poput decentralizirane i fleksibilne organizacije i timskog rada, prema tekstu s portala zeneposao.com.

Osnovna ideja ovog događaja jest promicanje žena u poduzetništvu, uz sudjelovanje bivših i sadašnjih studentica FOI-ja koje su ostvarile uspješne poduzetničke pothvate, ali i umrežavanje s inicijativama uspješnih žena poduzetnica iz regije. Kroz moderiranu diskusiju, svoju priču podijeliti će sljedeće panelistice:

• Iva Horvat – „Bead It On“ – bivša studentica FOI-ja koja je pokrenula vlastitu trgovinu unikatnim nakitom
  • Mateja Kuhar – studentica FOI-ja i inovatorica – osmislila organsku olovku „Fabula“
  • Jelena Kovačić – „Evenio“ - tvrtka smještena u Tehnološkom parku koja se bavi izdavaštvom i uslugama u izdavaštvu. U vlastitim izdavačkim projektima fokusirani su na online, tiskano i digitalno izdavaštvo za djecu i obitelj
  • Ivana Ipša - organizatorica „Prvog varaždinskog ženskog business caffea“, koji se održava kvartalno i okuplja upravo žene poduzetnice, studentice, nezaposlene žene, a s ciljem edukacije i podrške svim poduzetnicama i onima koje to žele postati

Budite dio ovog događaja i saznajte više o uspješnim pričama i karijerama žena u poduzetništvu.

Žensko poduzetništvo1