Posjet studenata FOI-ja brendu Agropošta

Dvanaestero studenata Fakulteta organizacije i informatike je u sklopu predmeta „Poslovno planiranje i projekti“ u pratnji asistentica Kristine Detelj i Irene Kedmenec te Izabele Oletić i Danke Patafta iz Ureda za međunarodnu suradnju, posjetilo Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo Švaić u Zagrebu.

Studenti su se prijavili za sudjelovanje Erasmus+ projektu Market Basket u kojem će im brend Agropošta (domaći prirodni sirupi u vrećicama) biti studija slučaja na kojem će raditi zajedno sa svojim timovima iz Nizozemske i Danske. Iz tog razloga posjetili su proizvodni pogon u Zagrebu u kojem ih je dočekao gospodin Pavle Švaić koji im je iz prve ruke ispričao priču o Agropošti, njenom nastanku, proizvodima i procesu proizvodnje. Nakon toga studenti su imali prilike postaviti pitanja koja su pripremili, a gospodin Švaić im je rado odgovarao. Studentima će dobivene informacije biti izuzetno korisne za nastavak rada na projektu, a podijelit će ih i sa svojim kolegama iz Danske i Nizozemske. Studenti iz Nizozemske i Danske obavit će istraživanje nizozemskog, danskog i švedskog tržišta da se provjere potencijali za širenje branda Agropošta. Zadatak naših studenata je pomoć u komunikaciji sa stranim studenima i izrada poslovnog plana na temelju rezultata njihove analize tržišta. Također, gospodin Švaić dao je čak deset paketa napitaka, dio kao poklon posjetiteljima, a dio će se poslati kao uzorci u Dansku kako bi njihovi studenti uključeni u projekt mogli istražiti tržište.

„Market Basket Vitrtual Collaboration Model“ je projekt koji se financira iz Erasmus+ programa, a u kojem studenti imaju prilike kroz virtualnu komunikaciju i suradnju sa studentima iz Nizozemske, Danske, Poljske i Austrije surađivati na zajedničkim projektima, te rješavati zadatke i probleme koji se pred njih postavljaju.

Agropošta je brend Obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva Švaić koje proizvodi sirupe od prirodnih plodova s hrvatskih lokacija. Proizvode pet vrsta sirupa (malina, bazga, limun, kadulja i lavanda) i šire se na sve više europskih pa i svjetskih tržišta.  Više informacija može se pronaći na internetskim stranicama: http://www.agroposta.hr/.

FOI u Agropošti