Osmi dan međunarodne suradnje

Pozivamo vas na 8. dan međunarodne suradnje koji će se održati 16. travnja 2015. na Fakultetu organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (dvorana 10, prizemlje). U fokusu prvog dijela bit će strateška partnerstva, dok će se u poslijepodnevnom dijelu predstaviti međunarodna iskustva naših, ali i gostujućih studenata.

Ovogodišnji Dan međunarodne suradnje tematski je posvećen strateškim partnerstvima. U fokusu će biti suradnja između visoko-obrazovnih institucija te suradnja između akademskog i gospodarskog sektora.

Program će započeti izlaganjem Petre van Dijk, strateške menadžerice za Amsterdam University of Applied Sciences i University of Amsterdam. Tema izlaganja gospođe van Dijk su strateška partnerstva i internacionalizacija amsterdamskih sveučilišta. Slijedi izlaganje Sandre Vidović iz Agencije za mobilnost i programe EU. Gospođa Vidović je nacionalna osoba za kontakt za Marie Skłodowska-Curie akcije te će ona predstaviti mogućnosti za istraživače u okviru Marie-Sklodowska Curie akcija. Gospođa Ivana Kovačić, stručna savjetnica u Odjelu za visoko obrazovanje Agencije za mobilnost i programe EU, predstavit će Erasmus+ mogućnosti za uključivanje poslovnog sektora. Nakon toga će nam prof.dr.sc. Darko Huljenić, menadžer za tehnologije i znanstvene aktivnosti u poduzeću Ericsson Nikola Tesla d.d., prenijeti svoja iskustva suradnje akademskog i poslovnog sektora.

Poslijepodnevni dio programa posvećen je ponajprije studentima FOI-ja koji će moći čuti primjere dobre prakse i iskustva, kako naših studenata koji su sudjelovali u raznim programima međunarodne razmjene, tako i naših gostiju iz drugih zemalja. Program će započeti izlaganjem Yuanjiang Huang, doktorskog studenta s Technical University of Madrid koji je trenutno na istraživačkom boravku na FOI-ju, o razlikama i sličnostima studiranja u Kini i Španjolskoj. Student FOI-ja Ozren Krpan podijelit će svoje iskustvo studiranja na University of Cincinnati gdje je proveo zimski semestar ove akademske godine. Studenti Fakulteta materijalnih znanosti i tehnologije u Trnavi, Matej Gula i Lukáš Pecháč, koji ovaj semestar borave na FOI-ju preko Erasmus+ studentske razmjene, ispričat će nešto o njihovom Fakultetu i studentskom životu u Slovačkoj. U nastavku će studenti FOI-ja Alen Huskanović i Luka Klancir predstaviti svoja nedavna iskustva s jednotjedne radionice iz elektroničkog poslovanja (e-Payments workshop) koju su pohađali na Malta College of Arts, Science and Technology. Boris Tomaš, asistent na FOI-ju, prezentirat će svoj istraživački boravak na National Taiwan University te mogućnosti i zanimljivosti studiranja na Tajvanu.  Na kraju će se studenti FOI-ja Tadija Bagarić, Antonela Čižmešija i Antonija Milak javiti Skype pozivom iz Chicaga gdje prezentiraju svoja istraživanja u sklopu 6. studentskog simpozija.

Ovim putem pozivamo studente, nastavnike i istraživače te sve ostale djelatnike FOI-ja da nam se pridruže. Vidimo se na 8. danu međunarodne suradnje!

Zamolili bismo sve zainteresirane za sudjelovanje da se prijave na international@foi.hr. Hvala!

DMS 2015_1 DMS 2015_letak_novi-2