Uvođenje novih tehnologija u obrazovni proces te unapređenje i razvoj novih nastavnih metoda izazovi su s kojima se nastavnici danas susreću. FOI je kroz ovaj novi ciklus edukacija, koji se odvijao tijekom veljače uoči početka ljetnog semestra ak. godine 2024./2025., pružio priliku mlađim nastavnicima da steknu vrijedna znanja i vještine koje će im pomoći u kvalitetnijem izvođenju nastave te boljem razumijevanju pedagoških i tehničkih aspekata poučavanja.
Program je obuhvatio širok spektar tema, od dizajna učenja i analitike učenja u doba umjetne inteligencije, preko osnova psihologije obrazovanja i nastavnih metoda, pa sve do primjene umjetne inteligencije u znanstveno-istraživačkom radu te kibernetičke higijene. Kroz radionice će se obrađivati i teme poput postavljanja osobnih granica u digitalnom radnom okruženju, multiple regresije u statističkoj analizi, vrednovanja i izbora znanstvenih časopisa za objavu radova te integracije AI alata u visoko obrazovanje. Edukacije su vodili renomirani nastavnici i suradnici FOI-ja, pružajući sudionicima priliku da uče iz njihovog znanja i dugogodišnjeg iskustva.
Naglasak je bio stavljen i na pedagoške radionice, koje su od iznimne važnosti za sve koji ulaze u nastavni proces kao asistenti ili predavači. Edukacije Osnove iz psihologije obrazovanja i Nastavne osnove obavezne su bile za sve mlađe suradnike angažirane u nastavi koji prethodno nisu prošli PPDMO edukacije, kako bi stekli ključne pedagoške vještine i bolje razumjeli dinamiku poučavanja.
Zahvaljujemo svim predavačima koji su se uključili u ovaj program i svojim znanjem te iskustvom pomažu u jačanju nastavničkih kompetencija, stvarajući time kvalitetnije obrazovno okruženje za sve buduće generacije studenata!
PROGRAM I OPISI RADIONICA KOJE SU ODRŽANE:
- Dizajn učenja i analitika učenja u doba umjetne inteligencije (UI)
prof. dr. sc. Blaženka Divjak
FOTOGALERIJA
- Osnove iz psihologije obrazovanja
mr. sc. Vesna Ciglar
FOTOGALERIJA
- Kako integrirati alate generativne umjetne inteligencije u znanstveno-istraživački rad?
izv. prof. dr. sc. Dijana Oreški
FOTOGALERIJA - Kako postaviti osobne granice u radnom okruženju digitalnog društva?
prof. dr. sc. Violeta Vidaček Hainš
FOTOGALERIJA - Osnove kibernetičke higijene
Mario Harjač, bacc. inf.
FOTOGALERIJA - Nastavne osnove
izv. prof. dr. sc. Goran Hajdin
FOTOGALERIJA - Multipla regresija
Jelena Gusić Munđar, mag. math.
FOTOGALERIJA - Alati koji se temelje na umjetnoj inteligenciji u kontekstu visokog obrazovanja
prof. dr. sc. Markus Schatten / doc. dr. sc. Bogdan Okreša Đurić
FOTOGALERIJA - Vrednovanje i izbor časopisa – gdje publicirati
prof. dr. sc. Diana Šimić
FOTOGALERIJA