Studenti FOI-ja na FON Summer school 2024

Godina:
Program:
Ljetna škola

Kao i prošlih godina, i ove godine nekoliko studenata Fakulteta organizacije i informatike završilo je akademsku godinu na najbolji mogući način – u Beogradu na FON Summer school 2024, mjestu gdje se spajaju učenje, networking i zabava.

S nama su podijelili svoja razmišljanja o tom iskustvu, koje prenosimo u cijelosti:

Sudjelovanje u ljetnoj školi na FON-u predivno je i poučno iskustvo. Domaćini su se jako potrudili oko organizacije cijele ljetne škole i predivno su nas ugostili. Predavanja su bila dinamična i zasigurno smo puno naučili. Sudjelovanjem u ovoj ljetnoj školi imali smo prilike upoznati ljude iz različitih dijelova svijeta, kao što su Francuska, Turska, Rusija, Njemačka i naravno Srbija. Rad u takvim međunarodnim timovima na trenutke činio se izazovan, ali pruža uvid u drugačije načine razmišljanja i kombiniranjem znanja dolazi se do dobrih rezultata. Osim organizirane nastave, dio ljetne škole bila je i vođena tura Beogradom i izlet u Sremske Karlovce i Novi Sad, što je također bilo odlično organizirano te smo imali priliku bolje upoznati kulturu i povijest Srbije. Svima bi preporučila sudjelovanje u ovakvoj ljetnoj školi, ovo iskustvo pružilo mi je mnoga nova znanja, prijateljstva i poznanstva.

TEA KUČANDI

Sudjelovanje u ljetnoj školi na FON-u ispunilo je sva moja očekivanja i organizacija je bila odlična. Imali smo priliku upoznati ljude iz raznih dijelova svijeta, stvarajući nova prijateljstva, a rad u međunarodnim timovima obogatio je naše razumijevanje i znanje. Upoznavanje Beograda, grada koji ne spava, bilo je posebno iskustvo. Njegov šarm ostavlja bez daha. Romantični Novi Sad također nas je očarao svojom ljepotom. Hrana me posebno oduševila, a Beograd je zaista osvojio moje srce. Preporučila bih svima sudjelovanje u ovakvoj ljetnoj školi, jer osim novih znanja, pruža i nezaboravne uspomene.

PAULA ZADRAVEC

Ovog tjedna sudjelovali smo na FON Summer School 2024 u Beogradu na Fakultetu organizacionih nauka čija je tema bila „SUSTAINABLE PRACTICE IN THE FINANCIAL INDUSTRY“. Sudjelovanjem na ovakvom akademskom  događaju otvorila su nam se mnoga vrata u području financija. Predavanja i radionice bili su  poučni, zanimljivi te posebni na svoj način jer svatko od profesora dao je svoj maksimalan trud da nam prenesu znanje. Organizacija je bila i više nego što sam očekivala, svi organizatori, profesori te ostali zaposlenici fakulteta lijepo su nas ugostili. Sklopili smo mnogo novih poznanstva sa ljudima iz Njemačke, Francuske, Turske, Rusije, Bosne i Hercegovine i Srbije.  U programu ljetne škole bilo je uključeno razgledavanje grada Beograda. On me je osvojio kulturnom baštinom, povijesnim znamenitostima, tradicionalnom hranom, ljubaznim stanovnicima te prekrasnim pogledima na rijeke Savu i Dunav.  Također, bio nam je organiziran izlet u Novi Sad te Srijemske Karlovce  gdje smo šetali i upoznavali grad.

Stvorili smo puno uspomena, prijateljstva i poznanstva koja će zauvijek ostati u sjećanju, a naravno da će se ta poznanstva nastaviti.

Veliko hvala našim profesoricama Teni Jagačić i Jeleni Gusić Munđar koje su bile uz nas te nam  bile potpora, povjerenje i dobro društvo.

Svatko tko želi napredovati u profesionalnom i privatnom životu, usvojiti nova znanja i vještine, te doživjeti nezaboravna iskustva, upoznati nove ljude, preporučam da se prijave na FON Summer School.

LARA ŠTEFEK

Proteklog tjedna sudjelovao sam na FON Summer School 2024 u Beogradu čija je tema bila „Sustainable Practice In The Financial Industry“. S obzirom da tema područje mog studija nije direktno povezano s temom ove ljetne škole, puno novih pojmova sam naučio te sam definitivno proširio svoje znanje. Sva predavanja su bila motivirajuća te odlično objašnjena. Što se tiče gostoprimstva, to je tek priča za sebe. Svih 5 dana sam se osjećao kao kod kuće. Što god sam trebao imao sam se kome obratiti i sve je bilo riješeno. Hrana je bila izvanredna, a izleti po Beogradu i Novom sadu zanimljivi i odlično organizirani. Kroz tih 5 dana upoznao sam velik broj novih ljudi s kojima sam siguran da ću i u budućnosti ostati u kontaktu. Ovim putem bih se još jednom zahvalio cijeloj FON ekipi na nezaboravnom iskustvu.

PATRIK KLARIĆ

Sudjelovanje na ljetnoj školi koju je organizirao Fakultet organizacionih nauka je ostavilo vrlo pozitivan dojam na moje iskustvo. Predavanja su bila zanimljiva i dinamična te su se organizatori potrudili da nam vrijeme na FON-u bude što ugodnije i zabavnije. Prisustvovanju na organiziranim izletima u centar Beograda i Novi Sad imali smo priliku upoznati novu kulturu, upoznati se sa novim ljudima i vidjeti što sve Beograd nudi od noćnog života. Preporučio bih svima koji su zainteresirani da se prijave na ljetnu školu na FON-u pošto mi je to iskustvo omogućilo upoznavanje novih ljudi iz raznih dijelova svijeta poput Francuske, Rusije, Turske, Njemačke, ali naravno i Srbije. Također smo dobili nova znanja iz financija te su nam ukazali na problem zagađenja okoliša u Srbiji koji smo morali riješiti putem case studija koje je organizirala Banca Intesa Sanpaolo.

IVAN ŠEŠIĆ

FON Ljetna škola ispunila je sva moja očekivanja. Uz nastavu smo mogli nadograditi vještine vezane uz menadžment, organizaciju i financije. Svidjelo mi se i to što smo imali organizirane obilaske Beograda, Srijemskih Karlovaca, Petrovaradina i Novog Sada. Drago mi je da smo imali priliku riješiti stvarni problem, a rad s drugim studentima donio je nova poznanstva i prijateljstva. Velika pohvala našim profesoricama i drugim predavačima te organizatorima Ljetne škole.

Studenti i nastavnice FOI-ja na FON Summer school 2024