Posjet Sveučilištu Zwickau

Objavljeno: 05.02.2019

Rektori kirgiških i europskih partnerskih sveučilišta posjetili su Sveučilište Zwickau od 21. siječnja do 25. siječnja 2019. godine.

Cilj posjeta bio je ocijeniti stanje provedbe projekta u posljednjih pet mjeseci te planirati buduće aktivnosti. Od 2015. godine konzorcij od sedam kirgiških i tri europska sveučilišta radi na razvoju studijskog programa Biomedicinsko inženjerstvo i zdravstvo. Njihovi zajednički napori usmjereni su na zdravstveni sustav u Kirgistanu, koji koristi novi program u kojem je trenutno je upisano oko 120 studenata. Sudionicima sastanka osigurani su studijski posjeti bolnici Heinrich-Braun-Klinikum Zwickau, Primijenjenom centru za optičko mjeriteljstvo i površinsku tehnologiju Fraunhofer - AZOM te Biomedicinskom laboratoriju Sveučilišta Zwickau. Cilj je bio upoznati se sa zdravstvenim sektorom Njemačke i upoznati ih s metodama upravljanja informacijama u bolnicama i medicinskim ustanovama u Njemačkoj. Prof. Frank Grimm, koordinator projekta, obavijestio je partnere da je krajem 2018. konzorcij KyrMedu podnio projekt za mobilnost u Erasmus +; koji će, ako odobren, omogućiti partnerima dodatnu mobilnost te A stažiranja za djelatnike i studente. Projekt će s aktivnostima završiti u travnju 2019. godine, ali je cijeli konzorcij izrazio spremnost na nastavak uspješne suradnje.

Pročitajte više o posjeti na službenim stranicama projekta.