Znanost prilagođena djeci predškolske dobi

Objavljeno: 29.04.2019

U četvrtak, 25. travnja 2019. godine, Fakultet organizacije i informatike su posjetila djeca Dječjeg vrtića „Varaždin“, objekt Aleja, odgojna skupina „Ribice“. Cilj posjete bio je popularizacija znanosti na način prilagođen djeci.

Mali veliki znanstvenici su razgledali izložbu dječjih likovnih radova „Dohvati mi tata Mjesec“, saznali u kojim knjigama spavaju priče o znanosti, zaželjeli su studentima uspješno studiranje te isprobali kako rade računala. Vrlo vješto su rješavali zadatke koji potiču kognitivni, emocionalni i socijalni psihofizički razvoj. Spremno su odgovarali na postavljena pitanja i dodavali nova. Uz prigodni „domjenak“ upriličena je i prava mala „promocija“, prilikom koje su mališanima uručene „diplome“ o pohađanju radionice. Veliko veselje su pobudile neizostavne FOI loptice.

Zahvaljujemo odgojiteljicama Ljiljani Čurčija i Karolini Vidović na posjeti te se radujemo novim sličnim susretima!