Varaždinski strani studenti upoznali Varaždin uz pratnju vodiča

Objavljeno: 24.11.2017

Dolazni Erasmus studenti s Fakulteta organizacije i informatike i Geotehničkog fakulteta Varaždin su 15. studenoga 2017. kroz vođenu turu bolje upoznali grad u kojem trenutno studiraju.

Znamenitosti i povijest Varaždina studentima je predstavio turistički vodič Robert Belaj. Grupa je bila prilično šarolika jer studenti dolaze iz Španjolske, Portugala, Turske i Uzbekistana, a pridružio im se i nastavnik s Maldiva koji trenutno boravi na FOI-ju. Svi su uživali, a jedini i najveći problem je predstavljala hladnoća, s obzirom da svi dolaze iz toplijih zemalja.

Ovo druženje su organizirale Erasmus+ koordinatorice s Fakulteta organizacije i informatike i Geotehničkog fakulteta Varaždin, Izabela Oletić Tušek i Iva Majer. Želja oba ureda za međunarodnu suradnju je kroz različite inicijative i aktivnosti pružiti nezaboravno Erasmus iskustvo studentima koji za svoju Erasmus destinaciju odaberu upravo Varaždin.